TERAPIE

BODYPSYCHOTERAPIE

Naučte se otevřeně vnímat řeč svého těla. Prohlubte důvěru v jeho schopnosti uzdravovat emoční zranění.

Cílem bodypsychoterapie je znovu získat přirozený kontakt s naším tělem. Jsou v něm uloženy informace o všech emočně významných událostech našeho života. Obnovíme-li tento přerušený kontakt, získáme přístup k psychickému obsahu, který pak můžeme pochopit a zpracovat. Mentální, emoční a fyzická stránka člověka jsou jako spojené nádoby a vzájemně ovlivňují naši celkovou kondici.

Bodypsychoterapeut pracuje se všemi třemi úrovněmi a prošel tréninkem zaměřeným na práci s tělesnou stránkou. Používá k tomu širokou škálu technik, od verbálních po práci s dotekem.

 

BIODYNAMICKÁ PSYCHOTERAPIE

Základem zdraví je volné proudění naší energie.

Podle zakladatelky biodynamiky Gerdy Boyesen v nás naše životní (bio) síla (dynamika) proudí jako libido a její proudění je nám přirozeně příjemné. Narušení přirozeného toku má za následek tělesné nebo psychické symptomy. Cílem biodynamické psychoterapie je pomoci obnovit proudění životní síly blokované v mysli a těle. Snaží se obnovit plynutí energie, spontánní střídání akce a odpočinku a naše přirozené seberegulační mechanismy na úrovni fyzické, emoční i mentální.

Více informací o biodynamice G. Boyesen a Reichových kořenech zde:

Teorie biodynamické bodypsychoterapie
Vykřičet emoce nestačí
Gerda Boyesen
Evropské školy biodynamické psychologie

KONTAKTUJTE MĚ


    Poskytované služby nenahrazují zdravotní péči, jsou vykonávány pod supervizí a dle standardů EABP.