Jak je důležité býti teď a tady

Jak je důležité býti teď a tady

Loni jsme touhle dobou byli vystrašení, plní adrenalinu a na společné vlně. Letos asi mnoho z nás pociťuje únavu, dlouhodobou frustraci možná i nechuť až rezignaci. Popravdě řečeno po tom roce nejistoty, různých omezení a nárazových rádoby řešení není divu.

Možná si pamatujete některé z prvních tipů jak se bránit úzkosti a panice (trojúhelníkové dýchání, zapojení smyslů, kontakt chodidel se zemí atd.) a jaké pěstovat návyky pro udržení rodinného klidu (denní rodinné porady, dohody, všímavost k pocitům či humor více zde). To všechno stále platí. Co více platí dnes než kdy jindy je okřídlené tedˇ a tady.

Ať už se cítíte vyčerpaní, podráždění, nesoustředění, vzteklí či letargičtí, vždy je dobře se na chvilku zastavit a pobýt teď a tady. Klidně na pár vteřin. Klidně se zavřenýma očima nebo na záchodě. Zpočátku Vám to možná bude chvilku trvat, ale brzy se naučíte, že Vám k procítění teď a tady postačí pár vědomých nádechů a výdechů. Že stačí několik krátkých zastavení denně na to, abyste i mezi online výukou, video hovorem a přebíráním nákup k sobě nechali proniknout ten pocit z pohledu na svěží barvy petrklíčů, potomka soustředěného na cosi, těšení se na odpolední kávu, slunce za oknem nebo oslnivost jednorožce na kurýrově roušce.

Zkuste to idálně každou hodinu ze dne. nebo to udělejte pětkrát za den. Ale i jednou je dobře. Čím častěji, tím dříve se na svoje chvilky teď a tady začnete doopravdy těšit a budou se Vám tak samy připomínat.

Slunce v duši a hlavně pevné zdraví všem!